niedziela, 27 października 2013

Love-ina serc

Jak juz pisałam w poprzednim poście, w dniu wczorajszym w naszym mieście odbył się wielki koncert dla małego Adasia zmagającego się z autyzmem. Impreza cudowna, na której wystąpiło około 100 artystów, w tym zespoły znane z telewizyjnych programów. Moje tańczące dziewczyny też tam fikały i to nie tylko jako publiczność :)
Nad całą imprezą czuwała Mama Adasia, kobieta o niezwykłej charyzmie, odwadze i sile. Sama poprzez internet pozyskała fanty od znakomitości polskiego showbiznesu na licytacje, dopinała wszystko na ostatni guzik. Sama też zdecydowała, by większą część z dochodów z imprezy przeznaczyć na budowę ośrodka zajmującego się terapią i diagnostyką autyzmu w naszym mieście. Zrobiła to z myślą o przyszłości syna, ale też o wszystkich dzieciach walczących z tą ciężką chorobą, jakie mieszkają w naszym mieście i w okolicach.

Wiedziałam, ze podobają jej się moje papierowe pierdółki, zatem wpadłysmy z dziewczynami na pomysł, by zrobić dla Adasia kartki pamiątkowe od każdej z nas. Zebrałam je wszystkie w specjalnie na tę okazję zrobione pudełko, które moje tancerki wręczyły Pani Małgosi zaraz po pokazie. W całym zamieszaniu imprezowym zapomniałam zrobić pamiątkowe zdjęcie wszystkich kartek razem. Żałuję, ponieważ były tam słodkie serduszka, miśki i puzzle wykonane przez dziewczyny w wieku 5,5-17 lat, więc pełen przekrój możłiwości manualnych, ale jedno wielkie serducho :)
Dziewczynom juz dziękowałam za pomoc wolontariacką podczas koncertu na naszej stronie tanecznej ( https://www.facebook.com/#!/ZespolyTaneczneKontraIKontraIiKontrakcja ) , dziękowałam pod koniec koncertu i podziękuję osobiście na zajęciach. A wszystkich ludzi dobrej woli proszę o chwilę refleksji nad trudem rodzica zajmującego się chorym dzieckiem., szczególnie dzieckiem chorym na autyzm, który ogranicza świat malucha diametralnie. Nad trudem rodzica, którego uczucia nigdy nie zostaną w pełni odwzajemnione, mimo najszczerszych chęci obojga stron.

Więcej o samym Adasiu na jego stronie fb: https://www.facebook.com/#!/AutyzmAdasiaSuszczynskiego?hc_location=stream i na http://autyzm-adassuszczynski.manifo.com/
5 komentarzy:

  1. Wspaniala akcja, przepiekny gest....Piękną karteczke zrobiłaś:)))Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudowne karteczki i wyjątkowa akcja. Pozdrawiam Jola .Zapraszam do Dobrych Czasów

    OdpowiedzUsuń